Tvrdý závod mezi ledovci startuje dnes

Milan Koláček dnes odstartuje do svého druhého letošního transatlantického závodu Transat Quebec – St. Malo. Tentokrát pojede na lodi Class 40 s Angličanem Philem Sharpem a Francouzem Adrienem Hardym.

Závod je dlouhý přes 2800 mil, startuje v kanadském Quebecu a cíl je v St. Malo v Bretani. Cestou se závodníci nebudou potýkat jen se silnými bouřemi, které jsou na severním Atlantiku běžné i v letních měsících, ale také s mlhou a plovoucími ledovci, které od Grónska přináší ledový Grónský proud.

Milan Koláček pojede na jachtě třídy Class 40 Imerys. Spolu s Sharpem a Hardym budou patřit k adeptům na medaili. Všichni tři mají za sebou dlouholeté zkušenosti z Classe Mini a třídy Figaro. Phil Sharp se navíc může pochlubit vítězstvím v sólové transatlantické regatě Route du Rhum. Během nedávného závodu The Transat navíc vybojoval 3. místo.
Adrien Hardy skončil letos třetí v Transat AG2R. Spolu s Milanem Koláčkem půjde o velmi silnou trojici, kterou jen tak něco nezastaví. Dá se předpokládat, že trojice nebude mít problém, udržet maximální rychlost, ale spíše najít hranici, kdy již je třeba plachty zmenšit. Hlavní tedy bude, udržet loď v jednom kuse až do cíle.

Začátek závodu povede v náročných vodách řeky Sv. Vavřince. Zde budou závodníci bojovat především s proudy. Proto bude na programu hodně manévrů. Po vyplutí na otevřené moře může být nutné zamířit kvůli ledovcům daleko na jih.

Na start se postaví celkem 28 lodí. Mezi nimi i nejrychlejší a největší závodní trimaran Spindrift 2. Ve třídě Class 40 bude Imerys soupeřit s 19 konkurenty a bude pomýšlet na příčky nejvyšší.

Závod startuje dnes 10. 7. 2016.

Poloha lodi »


2016 Milan Koláček | milan.kolacek@icloud.com | sevenmedia s.r.o. © 2016

© Copyright 2004-2020 - CMS Made Simple / This site is powered by CMS Made Simple version 1.11.10