Představení projektu Vendée Globe 2020

Ve čtvrtek 21. ledna proběhlo v restauraci il Primo Piatto úspěšné představení projektu Vendée Globe 2020. Milan představil svým potenciálním partnerům cestu, na kterou se chce vydat. Vyvrcholí v roce 2020 první českou účastí v sólové nonstop regatě kolem světa Vendée Globe.

Nejlepší přípravou na třídu IMOCA a Vendée Globe jsou one design jachty Figaro. Do této třídy má Milan našlápnuto. Pro letošní rok je nejprve v plánu účast v doublehanded transatlantické regatě Transat AG2R. Závod z Bretaně na karibský ostrov St. Barth startuje 3. dubna. Náklady na start v závodě (včetně dalších dvou menších regat) jsou 70 000 EUR. Milan již má vybraného coskippera, se kterým se do závodu vydá. Je to Pierre Braseur. Loni zvítězil v Class 40 v regatě Transat Jacques Vabre.
Ve zbytku sezóny bude hlavní důraz kladen na náročnou regatu Solitaire du Figaro. Na startu Solitaire se každoročně potkává největší konkurence ve třídě Figaro a Milan by měl možnost zabojovat o titul nejlepšího nováčka v Solitaire. Náklady na druhou část sezóny 2016 a sezónu 2017 budou ve třídě Figaro 130 000 EUR.

Nyní již je Milan opět doma v Bretani a pracuje na přípravách své jachty Figaro na start závodu. Opětovný příjezd do Prahy Milan plánuje na příští neděli. V následujících dvou týdnech povede Milan jednání, která mají vést k zajištění rozpočtu na Transat AG2R.

Fotografie Pavla Nesvadby z průběhu večera najdete na webové galerii.

Zuzana NAVRATILOVA
Assistante Administrative
& Evenementiel


2016 Milan Koláček | milan.kolacek@icloud.com | sevenmedia s.r.o. © 2016

© Copyright 2004-2020 - CMS Made Simple / This site is powered by CMS Made Simple version 1.11.10