Český jachtař Milan Koláček na cestě k Vendée Globe 2020

Sólový jachtař Milan Koláček oficiálně vykročil směrem k Everestu jachtingu – boji o účast na nejtěžším sólovém jachtařském závodě kolem světa - Vendée Globe 2020. Bude pravděpodobně prvním Čechem, který se na start nejtěžšího závodu kolem světa postaví.

Probíhal 11. den závodu Vendée Globe 2016 a Milan Koláček po analýze startovní procedury a příprav přímo na místě nejsledovanější letošní sportovní akce Francie a Evropy, přijel do Prahy a oficiálně zahájil projekt Vendée Globe 2020. „Cílem projektu není pouze účast, ale boj o kvalitní umístnění v samotném závodu. Při správné volbě lodě pro rok 2020 je to reálné." doplnil Milan svoji představu.

Účast v sólové regatě kolem světa není možná bez silného týmu za zády. Na několika workshopech v Praze a v kancelářích společnosti Expandia se vedle sólového jachtaře Milana Koláčka sešli odborníci z oblasti fundraisingu, sportovního managementu a médií, kteří v prví fázi přípravy tvoří Milanův tým Vendée Globe 2020.

Po analýze ročníku 2012 a podrobném sledování přípravy budoucích soupeřů shrnul Milan svým současným partnerům a příznivcům závod, který ho čeká, slovy nad mapou: „Nic není náročnějšího než Vendée Globe. Sólová regata kolem světa, bez jediné zastávky, bez možnosti vnější asistence! Koná se symbolicky - jako olympiáda - jednou za čtyři roky. Závodníci vyplují z Francie, obeplují celý svět divokým Jižním oceánem nedaleko Antarktidy a ti nejrychlejší se za 80 dnů vrátí zpět do francouzského přístavu Les Sables-d´Olonne. Je to dnes poslední skutečný příběh dobrodružství v nedotčených koutech přírody. Rychlosti nejlepších lodí jsou už letos na samé hranici možného. Vendée Globe dokázalo v historii dokončit jen 74 jachtařů! Na Mount Everest vyleze každoročně 400 horolezců. Po startu 2016 vidíme společně s partnery, že 90% úspěchu je příprava na start a správný tým."

V roce 2020 se závodu zúčastní maximálně 30 závodníků. To znamená celosvětově jen 30 příležitostí, stát se partnerem ojedinělého (ve světovém měřítku) a zcela unikátního (v měřítku České republiky) projektu.

Právě nyní probíhá osmý ročník Vendée Globe, který je možné sledovat nejen na stránkách závodu, ale i na sociálních sítích a v médiích. Jde o největší francouzskou sportovní událost. Na start závodu se do Les Sables-d´Olonne přijelo 6. listopadu podívat 350 000 diváků! Více než 680 000 příznivců jachtingu navštívilo Les Sables během dvou týdnů před startem regaty. Z toho čísla bylo 1100 novinářů z 22 zemí.

Start závodu a průběžné zpravodajství se objevuje na 80 televizních kanálech a mediální hodnota předcházejícího seriálu závodů Ocean Masters, kterého je Vendée Globe součástí se blížila půl miliardě dolarů. Investice do týmu, přípravy lodě a účasti v závodech se většině investorů vrátily trojnásobně, takže stále populárnější závod se stává pro globální značky také skvělou investicí. V této oblasti dominuje tým HUGO BOSS, který se v příštím ročníku 2020 dočká bezpochyby narůstající konkurence globálních značek.

Složení týmu Milan Koláček – Vendée Globe 2020

Carl Drexler – Non Profit Strategist experienced in major international non for profit organizations, Sport management

Executive, Formula One Team McLaren Manager, Olympic Games Turin Corporate Sponsorship Director, UNICEF Corporate partnership director

Michal Hatina – Country Head LHH, Global Accounts Lead CZ&SK

Michal Nýdrle - Founder & Managing Director Kindred Group

Petr Volný - Media Senior Executive

Attila Kristof – Global Media Executive & Senior Creative Director

Jiří Tichý - Sport management professional (SNOWNOMADS)

Tomáš Kraus - Sport management professional (SNOWNOMADS)

Štěpán Svoboda - Strategic marketer, Head of Helly Hansen CZ and SK

Alexandr Kliment – Former Communications Director Czech Olympic Committee

Dan Šumbera - Video and Postproduction Expert

Zuzana Koláček – Logistics and administration

Martin Kettner – Web pages & Graphic Design

Pavel Nesvadba - Photographer

Daniel Vodička - News release

Garantem právního a daňového poradenství bude v případě českého SPV použitého pro projekt společnost KPMG.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Pro jakékoli další informace či žádosti o rozhovor nás neváhejte kdykoli kontaktovat.

Daniel Vodička

Press Release, Tel: +420 777 325 456, daniel@lodninoviny.cz

 


2016 Milan Koláček | milan.kolacek@icloud.com | sevenmedia s.r.o. © 2016

© Copyright 2004-2023 - CMS Made Simple / This site is powered by CMS Made Simple version 1.11.10