Drsná příprava za každého počasí

Viděli jste včerejší video Milana Koláčka? Neviděli? Podívejte se na něj!

VIDEO JE ZDE »

Figaro je profesionální třída. Profesionálové trénují za jakéhokoli počasí. Včera na moři foukalo až 55 uzlů, teplota jen kolem 6°C. To jsou podmínky, které mnozí jachtaři na moři nikdy nezažili.

Za takových podmínek už trpí materiál. Nápor větru na Milanově lodi nevydržela hlavní plachta z roku 2011. Už to na ní bylo moc. Z vrcholu stěžně vítr odnesl větroměr. Nepříjemné ztráty, ale i za těchto podmínek je třeba trénovat. Při regatě může Milana potkat cokoliv.

Je třeba říci, že Milan dopadl mezi ostatními z tréninkové skupiny dobře. Benjamin Augereau z Guadeloupu zlomil stěžeň a všichni ostatní skončili s roztrhanými hlavními plachtami.

Regaty začínají za pár dnů

Milanova příprava vrcholí. Před sebou má sólové regaty Solo Concarneau, Solo Maitre Coq a konečně vrchol sezóny, kterým je extrémně náročný etapový závod Solitaire du Figaro. V něm se pokusí získat prestižní ocenění pro nejlepšího nováčka.
Není snad třeba ani zdůrazňovat, že Milan bude prvním reprezentantem České republiky na startu těžkého závodu. Znovu chce ukázat, že i suchozemská Česká republika má jachtaře, kteří dokáží uspět i v Mekce sólového jachtingu.

Financí se nedostává...

I když Milan dává do přípravy vše, stále bojuje s nedostatkem prostředků. Trénuje naplno, dělá vše pro úspěch našich barev, ale finanční zabezpečení je pořád jen na samé hraně možné účasti. A včera ještě roztrhl hlavní plachtu a ztratil větroměr. To jsou ztráty ve výši 2000 EUR. A víte, jak je to u nás s financováním sportu...

Pomoc v pravý okamžik

Jakákoli finanční pomoc je nyní pro Milana velmi cenná. Proto se rozhodl pro oslovení svých partnerů a přátel s žádostí o finanční podporu. Je třeba si uvědomit, že mezi profesionály již nadšení nestačí. Kromě talentu, píle a osobního nasazení, je třeba také materiál srovnatelný se soupeři. Bez něj je šance na úspěch jen velmi malá.

 


2016 Milan Koláček | milan.kolacek@icloud.com | sevenmedia s.r.o. © 2016

© Copyright 2004-2020 - CMS Made Simple / This site is powered by CMS Made Simple version 1.11.10