Nadupaná premiéra

Dnes v poledne startuje Milan Koláček do svého prvního letošního závodu ve třídě Figaro Solo Normandie 2017. Závod je součástí šampionátu Francie v sólovém jachtingu. Milan bude prvním Čechem, který se postaví na start hlavního závodu sezóny Solitaire du Figaro.

Kdo na startu
A bude to mít těžké. Dokonce mimořádně těžké. Na startovní listině je 24 závodníků. Mezi nimi jsou specialisté na Figaro, kteří v této třídě závodí již dlouhá léta, jako je Thierry Chabagny, Nicolas Lunven, či Alexis Loison. Dále mladší generace závodníků, která vzešla z Classe Mini (stejně jako Milan), ale už měla dost času na to, aby se ve Figaru dostatečně etablovala. Do této kategorie můžeme zařadit Xaviera Macaire, Adriena Hardyho či vítěze loňského šampionátu Charlieho Dalina. Pak je tu skupina Britů, kteří mají výborné podmínky a chtějí se konečně Francouzům přiblížit.

A nakonec Yann Elies. Nejlepší figarista posledních let. Trojnásobný vítěz Solitaire 2012, 2013 a 2015 a pátý z poslední Vendée Globe. Byl nejlepší z těch, kteří neměli foily.

Mezi nimi nováček Milan Koláček. S ne zrovna nejnovějším materiálem se pokusí uspět. Co by byl úspěch? Podle nás umístění v první polovině startovního pole by bylo mimořádným úspěchem. No uvidíme.

Počasí

Na co se může Milan těšit na moři? V pátek se bude startovat do slabého větru. Ten ale bude rychle sílit a v sobotu vyšplhá ke 40 uzlům. Výška vln se bude v kanálu pohybovat až kolem 4 metrů.
Vypadá to tedy na surfování k východu, které bude způsobovat husí kůži na zádech. Let po vlnách se spinakerem. Bude to maso, ne?

Stránky závodu zde.

Zde najdete odkaz na kampaň na podporu Milana na Startovači.

 


2016 Milan Koláček | milan.kolacek@icloud.com | sevenmedia s.r.o. © 2016

© Copyright 2004-2020 - CMS Made Simple / This site is powered by CMS Made Simple version 1.11.10