Jak vypadá příprava

Málokdo má u nás představu o tom, jak vypadá příprava profesionálních jachtařů ve třídě Figaro.

Pokud si myslíte, že je leden pro závodníky měsícem odpočinku, mýlíte se. Trénink už běží a podmínky jsou náročné. V novém roce se začíná v polovině ledna. Podmínky nejsou vždy ideální. Občas není možné na moře vyplout.

V lednu a v únoru začínáme ráno v maríně tím, že poléváme palubu mořskou vodou, abychom odstranili ledovou krustu. Ranní zima je tvrdá. Jakmile se dostaneme na moře a začneme poměřovat síly se soupeři, na zimu zapomeneme. Zahřejeme se více než dost. Rychlostní testy, manévry, pořád se něco děje.

Hůře je na tom trenér. Jede na gumáku a pohybu moc nemá. Jen nás diriguje vysílačkou. Na člunu stráví v chladném počasí celý den. Na palubě Figara je to během tréninku tvrdé. Ale trenérovi na gumáku nezávidíme…

Na starosti mám také přípravu lodi a jsem navíc v plném shonu, abych zabezpečil rozpočet. Věřím, že se na start postavím plně připravený. Ještě musím jednou do Čech na jednání o financích, ale pak již budu na vodě 5x týdně. Den co den s Pierrem Brasseurem, který bude při Transatu mým parťákem na palubě.

 


2016 Milan Koláček | milan.kolacek@icloud.com | sevenmedia s.r.o. © 2016

© Copyright 2004-2023 - CMS Made Simple / This site is powered by CMS Made Simple version 1.11.10