Solo Concarneau Trophée Guy Cotten po první noci

Od včerejšího startu v 15h08 se flotila posunula o pěkný kus vpřed.

Po první noci v severovýchodním větru o rychlosti 15 uzlů (cca 30 km/h) zůstává flotila vedená Nicolasem Lunvenem a Adrienem Hardym velmi těsně u sebe, i když laterálně se už začíná utvářet mírný rozestup. Rozdíl mezi čelem a koncem startovního pole je jen několik málo mil.

Podívejte se sami na mapě závodu.

Jak se situace bude vyvíjet, se ukáže až dnes odpoledne na dlouhém úseku mezi Belle Ile a Birvideaux. Bude záležet na termice, která buď přijde, nebo ne. Ta potom určí, jakou trasu budou závodníci volit: blízko u pobřeží v bríze, nebo více na volném moři. Variantou je i přímá trasa. Uvidíme, jakou strategii 37 soupeřů zvolí.

Milan se po dnešní noci dokázal posunout o jednu příčku dopředu a drží tempo se skupinou. Každý metr ve třídě Figaro je velmi cenný, zejména ve slabém větru, kde chyby absolutně nejsou povoleny.

Milan je v současné chvíli na výborném 20. místě a skvěle si vede mezi nováčky. Před sebou má ještě jednu závodní noc. Bude extrémně těžká, docházejí síly a hromadí se únava. V takových okamžicích to chce vedle maximálních jachtařských kvalit i trochu štěstí. Doufejme, že ho náš reprezentant bude mít.

 


2016 Milan Koláček | milan.kolacek@icloud.com | sevenmedia s.r.o. © 2016

© Copyright 2004-2020 - CMS Made Simple / This site is powered by CMS Made Simple version 1.11.10