Nic než tvrdá práce

Už jsem zase v čechách. Čekají mne další jednání. Stále chybí část prostředků na zajištění rozpočtu na začátek sezóny, na Transat AG2R.

Mezitím připravuji loď. Sám. Ostatní mají týmy pomocníků. Mě naštěstí není cizí manuální zručnost. Ta je koneckonců v offshore jachtingu nezbytná. Alespoň budu loď znát do posledního šroubku. To není na škodu.

V trénincích budeme mít mírný skluz proti ostatním borcům. Již jsou na vodě, nás to teprve čeká. Nijak to ale neovlivňuje naši motivaci. Za týden budeme na vodě taky. Od rána do večera. Výpadek nahradíme úsilím a vůlí. A závod snad bude na zaďák. A ten nám jde...

Jak vypadá loď? Celá takeláž je překontrolovaná. Dnes jsem rozebral a vyčistil 4 vinšny. Musím najít a odstranit příčinu ztráty vody ve vodním balastu. A udělat revizi motoru. Je nutný pro dobíjení akumulátorů. To je na programu do konce týdne.
Příští týden tedy další jednání vedoucí k zajištění rozpočtu. Ještě musím dát nějaké peníze dohromady. Je to u nás těžší, než pro kluky odsud, z Francie. Pracují s mnohem většími částkami.

A potom už jen trénink s Pierrem Brasseurem. Je to skvělý závodník. A kamarád. Bude se mnou bojovat v Transat AG2R... Proti těžké konkurenci. Ale o tom až v neděli.

 


2016 Milan Koláček | milan.kolacek@icloud.com | sevenmedia s.r.o. © 2016

© Copyright 2004-2019 - CMS Made Simple / This site is powered by CMS Made Simple version 1.11.10