Čtvrté místo mezi nováčky

Milan má za sebou svoje první La Solitaire URGO Le Figaro. Skončil na čtvrtém místě mezi nováčky. Na svém kontě však má i jedno prvenství. Stal se prvním Čechem, který si dovolil změřit síly s nejlepšími světovými profesionálními sólovými jachtaři v nejnáročnějším závodě.

Do cíle poslední etapy doplul Milan dnes ráno. Za sebou měl téměř čtyři extrémně těžké dny a noci na moři, více než 500 mil v náročných vodách západní Bretaně a kanálu La Manche. Tím nejnáročnějším tentokrát nebylo bouřlivé počasí, ale naopak absence větru na počátku etapy, která Milana odsunula až do čtvrté desítky startujících. Z této pozice se pak jen velmi těžko probojovával zpět.

Od chvíle, kdy se zvedl vítr a podmínky se srovnaly, dokazoval náš reprezentant svoji kvalitu a ve vyrovnaném startovním poli se začal probojovávat dopředu. Se spinakerem je znát, že Milan patří mezi nejrychlejší.
I když Milan bojoval ze všech sil, do cíle již mnoho nezbývalo. Nakonec z toho byla 29. příčka v poslední etapě, jen 50 minut za vítězným Charlie Dalinem.

V celkovém pořadí závodu skončil Milan při své premiéře mezi ostřílenými harcovníky ve středu startovního pole na 21. příčce. Celkově zvítězil Nicolas Lunven na Generali, před Adrienem Hardym na Agir Recouvrement a Charliem Dalinem Na Skipper Macif 2015. Mezi nováčky je z toho výborné čtvrté místo.

Konečné výsledky najdete zde...

 


2016 Milan Koláček | milan.kolacek@icloud.com | sevenmedia s.r.o. © 2016

© Copyright 2004-2023 - CMS Made Simple / This site is powered by CMS Made Simple version 1.11.10