Kolem mysu Finisterre

Včera jsme oslavovali 7. místo Fulgur-Evapco. Dnes ráno jsou mnozí zklamaní propadem naší lodi o 2 příčky. Na zklamání ale není čas. Jde o taktický tah, kdy krátkodobý zisk je obětován kvůli výhledu na zisky střednědobé či dlouhodobé.

Milan s Pierrem ráno zamířili dále k západu. Podobně jako druhá Generali. Dá se předpokládat, že ke změně kurzu došlo po stažení poslední ranní předpovědi. Vítr u Finisterre prý má být lehčí, proto se chce západní křídlo držet od mysu dále.

Překážkou je u mysu také systém rozdělené plavby, do kterého mají závodníci zakázáno vplouvat (a je to přísně kontrolováno a penalizováno). Je otázkou, jestli cesta povede západně od systému, nebo východně. Úprk k západu ale naznačuje spíše první variantu. Rozhodně pro západní křídlo v čele s Generali a i s naší Fulgur-Evapco.

Jinak jsou na tom Milan s Pierrem dobře a to jak fyzicky, tak i po psychické stránce. Oboje je důležité. Pierre sice v ranním telefonickém rozhovoru zalitoval, že si nemohou vyměnit pozici s Generali, ale celkově vládne s dosavadním průběhem spokojenost. Zdá se, že sázka na západ byla zatím správná.

Na čele pluje Bellocq Paysages – Saveurs de Cornouaille na východním křídle, její vedení by však již nemělo mít dlouhého trvání a do čela půjdou lodě na západě, konkrétně Generali.

Systém rozdělené plavby čekající u Finisterre ještě zvedne závodníkům tlak. Zatímco na volném moři si mohou jeden druhého hlídat, systém rozdělené plavby je překážka, které startovní pole rozdělí. Znamená to udělat riskantní rozhodnutí. Doufat, že je správné. Pokud však uvidíte, že na správnou kartu vsadili ti druzí, nemáte šanci to napravit.

Jak to dopadne, uvidíme večer. Snad se štěstí bude i nadále usmívat na Milana s Pierrem.

zdroj: Lodní novin

Více o Transat AG2R naleznete zde »

Aktální polohu lodi naleznete zde »

y


 


2016 Milan Koláček | milan.kolacek@icloud.com | sevenmedia s.r.o. © 2016

© Copyright 2004-2020 - CMS Made Simple / This site is powered by CMS Made Simple version 1.11.10