Zdá se, že to funguje

Vypadá to, že povzbuzení, která jste prostřednictvím Lodních novin posílali Milanovi s Pierrem, zabrala. Ze severní skupiny, ve které je Cercle Vert, Artemis a Fulgur-Evapco je naše jachta dnes ráno nejrychlejší.

Milan Koláček s Pierrem Brasseurem už zase ukazují soupeřům, co je v nich ukryto.
Drobná krize v takto dlouhém závodě není nic neobvyklého a je třeba s ní počítat. Důležité je, aby se neprohloubila a netrvala příliš dlouho. Stejně jako i v obyčejném životě na souši. Ale zatímco my máme možnost si vylepšit náladu například písničkou na internetu, závodníkům na oceánu může pomoci, že za nimi někdo stojí. A toho jste dosáhli vy svým vyjádřením podpory.

Jak je to s pořadím?

Pořadí uváděné na stránkách závodu je matoucí. Nejblíže k cíli má sice Cercle Vert plující severně od Milana, ale to neznamená, že je na čele. Pokud si stáhnete GRIB s počasím pro danou oblast, uvidíte, že silnější a stabilnější vítr je dále na jihu. Proto je na čele jižní skupina lodí v čele s Agir a Gedimat. Dalším důvodem, proč jsou na tom lodě na jihu lépe je, že po obratu nebudou muset tolik halzovat, jako jachty plující severněji.

Co to znamená?

Čtveřice jachet na jihu Agir, Gedimat, Generali a Bretagne-CMB je na tom lépe než Milan s Pierrem. A lépe je na tom i Bellocq Paysages. Blíže k cíli má i Cercle Vert, ale zde bychom vsadili spíše na Milana Koláčka.

zdroj: Lodní noviny

 

Více o Transat AG2R naleznete zde »

Aktální polohu lodi naleznete zde »

 


2016 Milan Koláček | milan.kolacek@icloud.com | sevenmedia s.r.o. © 2016

© Copyright 2004-2019 - CMS Made Simple / This site is powered by CMS Made Simple version 1.11.10