Poslední metry před cílovou rovinkou

Naše jachta Fulgur-Evapco se drží na vynikajícím šestém místě v regatě Transat AG2R. Do cíle zbývá 700 mil (cca 1300 km), to je atletickém žargonu výběh z poslední zatáčky před cílovou rovinkou. Celková délka závodu přes Atlantik je 3800 mil, tedy 7000 km.

Milan Koláček s Pierrem Brasseurem mají před sebou poslední tři dny na oceánu. Nebudou to snadné dny. Startovní pole je velmi vyrovnané a bude třeba o umístění bojovat až na samotnou cílovou čáru. Vítr navíc opět slábne.

V takto dlouhé regatě je těžké před cílem udržet pozornost. Není jednoduché soustředit se za kormidlem na maximum týden za týdnem. Nyní je cíl již za obzorem a bylo odvedenu mnoho výborné práce. Přesto ještě zbývá poslední krůček a tím je udržení vynikající pozice až do cíle. Šesté místo v regatě by bylo vzpruhou pro celý český jachting.

Poslední dny závodu budou o pozorném využití změn větru. I když je pasát velmi stabilní co se směru a síly týče, na drobné změny bude třeba zareagovat v pravý čas. Kdo toto dokáže, vyhraje. Milan Koláček s Pierrem Brasseurem mají na dosah svůj historický úspěch ve třídě Figaro. Stále mají šanci se stát nejlepšími nováčky v cíli regaty Transat AG2R.

 

Více o Transat AG2R naleznete zde »

Aktální polohu lodi naleznete zde »

 


2016 Milan Koláček | milan.kolacek@icloud.com | sevenmedia s.r.o. © 2016

© Copyright 2004-2023 - CMS Made Simple / This site is powered by CMS Made Simple version 1.11.10