36 hodin do cíle?

Do cíle Transat AG2R zbývá naší Fulgur-Evapco 360 mil. Rychlost je nyní 10 uzlů. To by znamenalo 36 hodin do cíle Transatu. To by ale musely vydržet nynější podmínky. Vypadá to ale, že na závodníky čeká ještě jedna výzva.

Podívejte se na předpověď. Na dohled cíle se jejich postup zastaví. Vítr by měl vydržet ještě 24 hodin, pak bude slábnout. Poslední míle proto budou nervy drásající. Pro závodníky bude vše o to těžší, že se tenčí zásoby jídla a s vodou je to na palubě ještě horší. Milan s Pierrem již mají jen 10 litrů vody. A to je vedro a surfing se spinakerem je fyzicky náročný.Poslední míle budou dlouhé.
A jak to vypadá s umístěním? Fulgur-Evapco se bohužel propadla na 8. místo. Její pozice na severu nebyla výhodná a lodě z jihu šli před ní. Bohužel nešlo o nic, co by se dalo napravit v posledních dnech.

Závod ještě není u konce. Uvidíme, jestli se v posledních dvou dnech podaří pozici vylepšit.

 

 

"Severní volba nevyšla úplně tak, jak si kluci představovali a propadli se na 8. místo. Ale, závod ještě není u konce. Zbývá nám ještě asi 48h na moři a ještě se můžou přihodit změny. Pokračujeme! Heslo dnešního dne: Nezdávat se!"

 

Více o Transat AG2R naleznete zde »

Aktální polohu lodi naleznete zde »

 


2016 Milan Koláček | milan.kolacek@icloud.com | sevenmedia s.r.o. © 2016

© Copyright 2004-2020 - CMS Made Simple / This site is powered by CMS Made Simple version 1.11.10