Dojedou si naši pro medaili?

Naše dvojice Pavel Roubal a Milan Koláček si výborně vede v regatě Minifastnet 2016. Po první noci na moři je naše dvojice na 3. místě. Minifastnet dlouhý přes 1100 km je jedním z vrcholů letošní sezóny třídy Classe Mini.

Oficiální tsránky závodu: minifastnet.winchesclub.org

Online můžete sledovat zde (loď  908 – POGO DANCER) : minifastnet2016

Závod vede z bretaňského Douarnenez na sever k Land´s Endu na jihozápadě Anglie, dále na severozápad k Fastnet Rock jižně od Irska a zpět do Douarnenez..

Nováček v Classe Mini

Pavel Roubal, který je majitelem jachty Pogo Dancer, je ve třídě Class Mini nováčkem. Za sebou má zatím jen pár tréninků. Milan Koláček mu své zkušenosti předával na soustředění v Portugalsku. Závod je pro Pavla Roubala závodní premiérou. A půjde o velkou premiéru. S Milanem Koláčkem na palubě má naše jachta šanci na výborné umístění.

Vlny 3,5 metru

V noci vál při cestě do Anglie jihozápadní vítr o rychlosti 50 km/h, s poryvy až k 70 km/h. Výška vln dosahovala podle předpovědi 3,5 metru. Do toho hustý déšť a vodní tříšť. To podbarvuje podmínky, se kterými se závodníci musí na palubě poprat. V takové situaci jachty bláznivě surfovaly po vlnách. Plavba na sever byla tedy především o rychlosti.

Pavel Roubal s Milanem Koláčkem se drželi dlouho na čele, později se na ně dotáhli soupeři. Nyní jsou na 3. místě.
Dnes odpoledne by se měl vítr opět točit. Díky tomu bude možné plout přímo k Fastnetu. Pak otočit maják a letět po dlouhých Atlantických vlnách do cíle před Douarnenez.

 


2016 Milan Koláček | milan.kolacek@icloud.com | sevenmedia s.r.o. © 2016

© Copyright 2004-2020 - CMS Made Simple / This site is powered by CMS Made Simple version 1.11.10