Phil Sharp, Adrien Hardy, Milan Koláček – jaké jsou šance?

Britská jachta Imerys se zúčastní transatlantického závodu Transat Quebec – St. Malo s tříčlennou posádkou ve složení Phil Sharp, Adrien Hardy a Milan Koláček. Jaké jsou šance tohoto smíšeného týmu v závodě?

Nejprve si pojďme říci něco o trojici závodníků na palubě

Phil Sharp (1981)

Phil v roce 2005 dojel na 4. místě v závodě Mini Transat. Závodu se účastnilo 84 jachet. O rok později dokázal Sharp zvítězit ve třídě Class 40 v sólovém závodě přes Atlantik Route du Rhum. Phil doplul do cíle téměř celý den před svými soupeři. V roce 2006 jel Sharp závod Transat Transat AG2R s naším Davidem Křížkem, bohužel jejich účast nebyla úspěšná. Před měsícem si pak na své konto připsal bronz v závodě The Transat.

Adrien Hardy (1984)

V roce 2001 se Adrien stal evropským šampionem ve třídě 420. Ve třídě Mini dojel na 5. a 6. místě v závodu Mini Transat, zvítězil v Les Sables – Les Acores a byl druhý v Minifastnetu. Ve třídě Figaro uspl v roce 2010, kdy zvítězil v jedné ze čtyř etap La Solitaire a byl třetí v Solo Les Sables. O rok později zvítězil v Solo Concarneau, v roce 2013 zvítězil v Generali Solo. Rok 2014 znamenal 2. místo ve francouzském šampionátu v sólovém jachtingu a loni doplul 4. ve třídě IMOCA v Transat Jacques Vabre. Letos si na své konto připsal 3. místo v Transat Transat AG2R.

Milan Koláček (1979)

Milan svě zatím největší úspěchy sbíral ve třídě Classe Mini. Stal se šampiónem Francie v sólovém jachtingu, zvítězil v regatách Demi Clé, Pornichet Select, La Trinité – Plymouth. Druhá místa získal v UK Fastnet a Trophée Marie Agnes Peron, třetí doplul v Les Sables – Les Acores. V roce 2012 byl u nás vyhlášen Jachtařem roku v kategorii mužů.

Class 40 Imerys

Jachta Imerys byla na vodu spuštěna v roce 2013. designérem jachty je Sam Manuard a jde o typ Mach 40. Jde o nejrychlejší jachtu let 2013 a 2014, kdy na ní závodil další bývalý jachtař Classe Mini Seb Rogues. Zvítězila v Record SNSM, Les Sables – Horta – Les Sables, Rolex Fastnet Race, Transat Jacques Vabre, Grand Prix Guyader a Normandy Channel Race.
I dnes by mělo jít o jednu z nejrychlejších Class 40.

Soupeři

Ve třídě Class 40 bude startovat 21 tým. Pojďme se podívat, kde hledat favority.

Generali

Isabelle Joschke, Alain Gauitier a Pierre Brasseur

Během anglického závodu The Transat to vypadalo, že si Isabelle jede pro vítězství. Pak začalo do lodě zatékat a to byl konec nadějím. Joschke má za sebou kariéru v Classe Mini a ve třídě Figaro. S ní pojede Alain Gautier (vítěz Vendée Globe či La Solitaire) a Pierre Brasseur (vítěz Transat Jacques Vabre a Milanův parťák z Transat Transat AG2R).

Nivea

Anna-Maria Renken, Thomas Ruyant, ???

Thomas Ruyant se připravuje na Vendée Globe. Za sebou má vítězství v Route du Rhum a v Mini Transatu. Tento tým bude chtít zvítězit, Thomas je na to nastavený.

Solidaires

Thibault Vauchel-Camus, Fabien Delahaye, ???, ???

Thibault vyhrál The Transat, byl druhý v Route du Rhum a v Les Sables – Horta – Les Sables. Fabien Delahaye má na svém kontě vítězství a druhé místo z Transat AG2R, ale také vítězství v Transat Jacques Vabre. Především bohaté zkušenosti ze třídy Figaro budou hodně znát.

Stella Nova

Armel Tripon, ???

Výborná loď a skvělý Armel Tripon. Zbytek týmu by měl být z Německa. To přeci jen může být brzdou. Přeci jen jsou ti nejlepší z Francie.

Tales II

Gonzalo Botin, ???

Tales II je v rukou Alexe Pelly superrychlá loď. Pella ale zatím na startovní listině není, proto je otázkou, jak pojede pod vedením Gonzalo Botina.

V&B

Maxime Sorel, Bertrand Delesne, Luke Berry

Bertrand Delesne je dobrý kamarád Milana Koláčka. Má za sebou především vynikající kariéru ve třídě Mini. Je to velký bojovník. Půjde o velmi motivovaný tým, který má k dispozici vynikající novou loď.

 


2016 Milan Koláček | milan.kolacek@icloud.com | sevenmedia s.r.o. © 2016

© Copyright 2004-2020 - CMS Made Simple / This site is powered by CMS Made Simple version 1.11.10